Future you #1 – Η μεγαλύτερη γιορτή επαγγελματικού προσανατολισμού στην Ελλάδα!! 8/5/2022

Αγαπητοί Γονείς και Μαθητές,

Με μεγάλη χαρά σας προσκαλούμε σε ένα μοναδικό event επαγγελματικού προσανατολισμού, σε συνεργασία με την κορυφαία εταιρεία επαγγελματικού προσανατολισμού LABORA Σύμβουλοι Εκπαίδευσης (www.labora.gr) και ομιλητή τον Δρ. Κότιο Κωνσταντίνο, Σύμβουλο Εκπαίδευσης και Καριέρας και ιδρυτή της.

Future You #1 – Η μεγαλύτερη γιορτή επαγγελματικού προσανατολισμού στην Ελλάδα!!

Ο Δρ. Κωνσταντίνος Κότιος συναντά 6 μοναδικούς ομιλητές, λίγο πριν τις Πανελλήνιες, σε ένα διαδραστικό event με αποκλειστικό περιεχόμενο, πολλά δώρα, εκπλήξεις και πλούσια θεματολογία όπως:

Ενότητα πρώτη:

-Ποιες οι αλλαγές στην ζωή μας και στην εργασία μας μετά από την πανδημία.

-Πώς ανταποκρινόμαστε μέσα από την εργασία μας στις προκλήσεις της σύγχρονης εποχής (π.χ. κλιματική αλλαγή, υγεία, πρόνοια κτλ.) χρησιμοποιώντας την τεχνολογία με θετικό αντίκτυπο (με παραδείγματα από Ελλάδα).

-Εξειδικεύσεις και Επαγγέλματα της νέας εποχής (συνδυασμένα με σχολές).

-Νέο Λύκειο – Νέο Μηχανογραφικό.

-Εξειδικευμένες Πληροφορίες για τις σχολές του Μηχανογραφικού.

Ενότητα δεύτερη:

-Χτίζοντας γέφυρες επικοινωνίας των γονέων με τους μαθητές.

-Αντιμετωπίζοντας το άγχος της επίδοσης.

-Η σημασία της σωστής διατροφής για την επιτυχία στις εξετάσεις.

Ενότητα τρίτη:

Ο Δρ. Κωνσταντίνος Κότιος συζητά με καλεσμένο-έκπληξη για τα μονοπάτια της επιτυχίας μετά την πανδημία, προσπαθώντας να τους δώσει την ώθηση για να βρουν θάρρος και δύναμη (που τους λείπει τόσο πολύ αυτήν την εποχή) και να τους εμπνεύσει:

-για να δουν διαφορετικά αυτήν τη δύσκολη περίοδο που διανύουν

-για να πιστέψουν στον εαυτό τους.

Το Future You θα πραγματοποιηθεί  διαδικτυακά την Κυριακή 8/5/2022, 10:30-15:00, σε συνεργασία με τη LABORA Σύμβουλοι Εκπαίδευσης και τη Social Productions και θα έχουν τη δυνατότητα να το παρακολουθήσουν ΜΟΝΟ όσοι έχουν πραγματοποιήσει εγγραφή.

Τρόπος συμμετοχής:

Για να πάρετε μέρος σε αυτήν την μοναδική εκδήλωση, απευθυνθείτε στην γραμματεία του φροντιστηρίου .

Σας περιμένουμε με χαρά!!!